smacznie i domowo
Blog > Komentarze do wpisu

Szare kluski ziemniaczane –teraz szybciej i łatwiej

Moja rodzina, znajomi, wszyscy je uwielbiają, z kapustką, z twarogiem każdy ma jakieś ulubione dodatki.  Najbardziej smakują jak ktoś inny je przyrządzi i można się po prostu załapać na wyżerkę. Wszystko dlatego, że przygotowanie klusek pochłania sporo czasu i trudno w tym przypadku mówić o szybkim obiedzie. Mnie najbardziej męczyło i nudziło za razem,  stanie przy garze i wrzucanie ciasta łyżką na wrzącą wodę, ręce drętwieją, czas się dłuży a ślinka leci. Wszystkie przepisy, które przejrzałam w necie podają właśnie tę tradycyjną metodę kładzenia(wrzucania klusek na wrzątek). Dlatego nie o przepisie na kluski dzisiaj piszę a o sposobie skrócenia procesu ich przygotowania. Czas można skrócić o 50% dzięki zastosowaniu czegoś w formie patelni z dziurkami. Naczynie do robienia klusek można kupić w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego lub na Alegro za jedyne 10 zł. Wygląda niepozornie i prawdę mówiąc gdybym  nie wiedziała do czego ma służyć to widząc tę „patelnie z dziurami” na półce przeszła bym obok bez zainteresowania.

Przygotowane ciasto nakładamy na „patelnie z dziurami” i robiąc kilka ruchów drewnianą łyżką nad wrzącą wodą ciasto przechodzi przez dziurki w postaci równiuteńko uformowanych kluseczek. Cała operacja trwa 5 minut  i gotowe.

szare kluski ziemniaczane

szare kluski ziemniaczane 1

A oto produkt finalny:

szare kluski ziemniaczane 2

niedziela, 27 lutego 2011, restauracjadomowa

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
karpiniuk
2011/10/22 01:08:12
Tutaj pokazałam krok po kroku jak zrobić kluski ziemniaczane według mojej babci z Wielkopolski - kluski ziemniaczane. Takie kluski robi się z surowych tartych ziemniaków, mąki pszennej i ziemniaczanej.


Akcja: Nie kradnij zdjęć!

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i blogi

Durszlak.plTop Blogi


Lista Blogów Kulinarnych


Create your own banner at mybannermaker.com!
Make your own banner at MyBannerMaker.com!

Odszukaj.com - przepisy kulinarne

Najsmaczniejszy - ranking stron kulinarnych

bloggin.pl

Wykrywacz smaku - www.wykrywacz-smaku.pl

Blogi

zBLOGowani.pl


stat4u